ANKARA SİNCAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM İLÇE MİLLİ EĞİTİM KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

.
2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM İLÇE MİLLİ EĞİTİM KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem İlçe Milli Eğitim Komisyon Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem SOLMAZ Başkanlığında, Şube Müdürü Ahmet Gürsel AVCI ve İlçe Milli Eğitim Komisyon Üyelerinin katılımıyla yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem SOLMAZ konuşmasında, Belirli gün ve haftalar ile ilgili olarak okullardaki panoların aktif olarak kullanılması ve güncellenmesi gerektiğini, çocuklarımıza bu konuda görev ve sorumluluk verilmesi gerektiğini ve buna ek olarak törenleri hakkını vererek yapmak gerektiğini söyledi.

Sayın Solmaz konuşmasının devamında Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının öğrencilerimize faydalı olmasının ve kursun nitelikli olmasının önemini vurguladı. Eğitim öğretim müfredatının değiştiğini belirten Sayın Solmaz, artık temel değerleri ön plana alan ve yeteneklerin keşfedilmesine önem veren bir müfredatın oluşturulduğunu belirtti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan ÖZKAN, Okuma Yazma Seferberliği kapsamında 1209 kişiye sertifika verildiğini belirtti. Okuma yazma bilmediği tespit edilen 1971 kişinin ise kurslara yönlendirildiğini söyledi.

Sayın Solmaz konuşmasında sigara başta olmak üzere tüm zararlı alışkanlıkların önlenmesi için atılan ve atılması gereken adımların detaylarını kapsamlı şekilde ifade etti.

TÜBİTAK projelerinin önemini vurgulayan Sayın Solmaz, projelere katılımın en üst seviyede sağlanması gerektiğini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem SOLMAZ konuşmasının devamında özellikle sportif faaliyetlerde okul ve okullar arası büyük turnuvalara hazırlık yapılması gerektiğini söyledi. Her çocuğumuzun değerli olduğunu belirten Sayın Solmaz, feda edebilecek hiçbir çocuğumuzun olmadığının altını çizdi. Çocuklarımızı en iyi şekilde yönlendirmeli ve yetiştirmeliyiz dedi. Sayın Solmaz, bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Resmi/Özel tüm kurumlarda eğitim öğretim gören tüm öğrencilerimize destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

              Toplantı karşılıklı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

18-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

Hükümet Konağı Tandoğan Mahallesi Zeki Uğur Caddesi Sincan/ANKARA - 0 312 269 54 46 0 312 269 54 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.