ANKARA SİNCAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERE SINAV UYGULAMA KLAVUZU

ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERE SINAV UYGULAMA KLAVUZU
ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERE SINAV UYGULAMA KLAVUZU

Sayın Yetkili, 2014-2015 öğretim yılı 1.dönem ortak sınavları 26-27 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.    

Bu sebeple;

1- Ek-1 listede yer alan  öğrencilerle ilgili yerleştirme dahil her türlü tedbir Genel Müdürlüğümüzce alınmıştır.

2- Ek-2 listede yer alan öğrencilerin RAM modülü üzerinden işlemleri alınmadığından dolayı bu öğrencilerin yerleştirmeleri normal olarak yapılmıştır.Buna rağmen Genel Müdürlüğümüze ulaşan yazı ve dilekçeler değerlendirilmiş, evde, hastanede, cezaevinde, görme engelli ve 18 punto kitapçık taleplerine yönelik sınav evrakı hazırlanmıştır.Bu sınav evrakları çanta ile gönderilecektir.

3- Ek-2 listede yer alan tek kişilik salon ve 15 dakika ek süre verilecek engelli öğrencilerin yerleştirmeleri(hafif düzeyde zihinsel engelli, dikkat ek., hiperaktivite boz, işitme eng .gibi) normal diğer öğrencilerle birlikte yapılmıştır.Bu öğrencilerle ilgili tedbirler İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından öğrencinin okulunda alınacaktır.Öğrenci kendi adına düzenlenen sınav evrakı ile  tek kişilik salonda 15 dakika ek süre verilerek sınav alınacak, öğrenciye ait  sınav evrakı sınav bitiminde  yerleştiği sınıfın sınav poşetine konularak gönderilecektir.Bu konuda tutulan tutanaklarda sınav poşetine konulacaktır.

4-Yedek sınav evrakı kullanıldığı durumlarda tutanak tutulacak, öğrenci bilgileri eksiksiz ve doğru olarak optik forma işlenecektir.

5-Sınav tedbiri alınan öğrencilerle ilgili dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili sunu da ekte yer almaktadır.

 Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrencilere Sınav Uygulama Klavuzu İndir

Tüm Engelli Listesi İndir

 

Hükümet Konağı Tandoğan Mahallesi Zeki Uğur Caddesi Sincan/ANKARA - 0 312 269 54 46 0 312 269 54 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.