ANKARA SİNCAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET AKİF İLKOKULU (ESKO (ENERJİYİ SAHİPLENME VE KORUMA) PROJESİ)

MEHMET AKİF İLKOKULU (ESKO (ENERJİYİ SAHİPLENME VE KORUMA) PROJESİ)
MEHMET AKİF İLKOKULU (ESKO (ENERJİYİ SAHİPLENME VE KORUMA) PROJESİ)

ESKO (ENERJİYİ SAHİPLENME VE KORUMA) PROJESİ

Sincan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu enerji ve su tasarrufu konulu ESKO (Enerjiyi Sahiplenme Ve Koruma) Projesi’ni hayata geçirdi. Proje kapsamında 120 öğrenci ile okul Tasarruf Timi oluşturuldu. ESKO projesinin uygulandığı 4 pilot sınıftaki öğrencilerle, ilk ayda elektrik faturasında toplam 1228 tl, su faturasında toplam 1658 tl tasarruf sağlandı. Genel tüketime oranlandığında ESKO Projesiyle ilk dönem okulumuzda %17’ lik başarı elde edildi. Projede elde edilen maddi faydanın yanı sıra, öğrencilerde tasarruf bilinci oluşturuldu. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Okul Müdürü Ömer KILINÇ; gelecek nesilleri üstün uygarlık seviyesinde yetiştiriyor olmak ve tüm okulun hatta mahallenin katılımının sağlandığı bir projeye imza atmaktan dolayı Mehmet Akif Ersoy ailesi olarak gururlu olduklarını belirtti.

MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULUNDA SIFIR ATIK PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Atıkların kontrol altına alınması, gelecek kuşaklara daha temiz bir çevre ve temiz bir ülke bırakılması hedefiyle TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan ve ülke genelinde uygulamalarla tüm Türkiye’yi kapsayan Sıfır Atık hareketi, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda hayata geçti. 

MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULU KİTABIMA SES VER PROJESİ 

Okulumuz;  öğrencilerimizde,  engelli bireylere karşı saygı ve sorumluluk bilinci oluşturmak, toplumda engellilerin ihtiyaçlarına duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla gerçekleştirdiği Kitabıma Ses Ver Projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki görme engelli çocuklarımızı sevindirmiştir. Velilerimiz aracılığıyla ses kayıt cihazlarına okunan hikaye kitapları belirli kriterlere göre okunduktan sonra cd lere kayıt edilerek Türkiye’deki 18 Görme Engelli Okuluna gönderilmiştir.

 

19-02-201919-02-201919-02-201919-02-2019

Hükümet Konağı Tandoğan Mahallesi Zeki Uğur Caddesi Sincan/ANKARA - 0(312)2695446 / 0(312)2704567 / 0(312)2702369 / 0(312)2681141

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.