ANKARA SİNCAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şimdi Düşünme Zamanı Sergisinde Ankara’yı Yenikent İlksan Ortaokulu temsil etti.

Şimdi Düşünme Zamanı Sergisinde Ankara’yı Yenikent İlksan Ortaokulu temsil etti.
Şimdi Düşünme Zamanı Sergisinde Ankara’yı Yenikent İlksan Ortaokulu temsil etti.

Türk Patent Enstitüsü, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Şimdi Düşünme Zamanı” Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergilerinin dokuzuncusu 22-23 Mayıs tarihlerinde ANKAmall Alışveriş Merkezinde düzenlendi.

 

       81 ilden 2014–2015 eğitim yılında Teknoloji ve Tasarım Derslerinde ortaya koymuş oldukları çalışmalardan seçilen serginin açılışını Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN yaptı.  Sergide Yenikent İlksan Ortaokulu Ankara’yı temsil eden üç okuldan biri oldu. Yenikent İlksan Ortaokulu öğrencisi Beyza Nur Konakci’nin tasarladığı, Danışmanlığını Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Zeliha BİLGİN’in yaptığı Lostracı adlı çalışma sergide büyük ilgi gördü.  Sergiyi gezen TPE Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN, Talim ve Terbiye Kurulu Kurul Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin ŞİRİN, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Zeynep ÖÇGÜDER ve beraberindekiler öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi alarak, öğrenci ve öğretmenleri başarılarından dolayı tebrik ettiler.

Hükümet Konağı Tandoğan Mahallesi Zeki Uğur Caddesi Sincan/ANKARA - 0(312)2695446 / 0(312)2704567 / 0(312)2702369 / 0(312)2681141

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.