ANKARA SİNCAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİNCAN İLKOKULU - ROBOTİK-KODLAMA ATÖLYEMİZ

SİNCAN İLKOKULU - ROBOTİK-KODLAMA ATÖLYEMİZ
SİNCAN İLKOKULU - ROBOTİK-KODLAMA ATÖLYEMİZ

Sincan İlkokulu, Ocak 2019’da başladığı robotik ve kodlama ile ilgili çalışmalar neticesinde, öğrencilerimizin kullanacağı, bünyesinde blok kodlama, arduino, robot tasarımı eğitimi vereceği özel tasarlanmış atölyemizi öğrencilerimizle buluşturdu.

Sincan İlkokulu ailesi olarak küçük yaşta kodlama eğitimi almanın öğrencilerimizde bilişsel gelişimin,  aynı zamanda eleştirel bakış açısının ve problem çözme yeteneğinin geliştirmesinde çok önemli olduğunun farkındayız. Teknolojik gelişmeler sayesinde algoritmik düşünme becerisini geliştiren programlamayı hem eğlenceli hem de öğretici hale getirmek okulumuzda hizmet verecek olan ‘Robotik-Kodlama Atölyesi’ ile artık mümkündür. Programlama öğrenmek öğrencilerimize; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetiler kazandıracaktır ve bizlerinde amacı bu yetileri öğrencilerimize kazandırmaktır.

             Geleceğe hazır ve bilimde söz sahibi bir nesil için, haydi kodlayalım.

 

01-04-2019

Hükümet Konağı Tandoğan Mahallesi Zeki Uğur Caddesi Sincan/ANKARA - 0(312)2695446 / 0(312)2704567 / 0(312)2702369 / 0(312)2681141

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.