YILMAZ BALABAN İŞİTME ENGELLİLER İLKOKULU VE ORTAOKULU - MART 2019
YILMAZ BALABAN İŞİTME ENGELLİLER İLKOKULU VE ORTAOKULU - MART 2019![YILMAZ BALABAN İŞİTME ENGELLİLER İLKOKULU VE ORTAOKULU - MART 2019](/meb_iys_dosyalar/2019_04/01113708_6.jpg)
1-) 13.02.2019 Tarihinde, Okulumuz öğrencilerine yönelik, öğrencilerin çevreye uyumunu sağlamak, toplum içerisinde nasıl davranmaları gerektiğini kazandırmak ve müze kültürü oluşturmak amacıyla, “Şehit Cuma DAĞ Tabiat Tarihi Müzesi Gezisi ” düzenlenmiştir. Müdür Yardımcısı Özlem MARAKLI’nın başkanlığında ve sınıf branş öğretmenleri gözetiminde düzenlenen geziye toplam 120 öğrenci katılmıştır. Öğrencilerin eğlenerek öğrenmeleri sağlanmıştır.
2-) DUY-GEL projesi, Bilkent Üniversitesi öğrencileri tarafından yürütülen bir toplumsal duyarlılık projesidir. Bu proje kapsamında işitme engelli öğrencilerin belirli konularda farkındalıklarını artırmak ve onlarla keyifli bir hafta sonu geçirmek amaçlanmaktadır. 16/02/2019 tarihinde okulumuz pansiyonu yemekhanesinde ebru sanatı etkinlikleri yapılmıştır.
3-)12 Mart İstiklal Marşının Kabulü kutlaması ve işaret dili ile İstiklal Marşı